10 жовтня не свято, а день, в який нам варто привертати увагу до цієї теми та інформувати про важливість підтримки психічного здоров’я.
Психічне здоров‘я - це не просто відсутність проблем чи розладів, це стан в якому ми можемо насолоджуватися життям, жити в гармонії із собою та зовнішнім світом, реалізовувати свої здібності та потенціал.
Наше психічне здоров‘я залежить від багатьох різних чинників: біологічних, соціальних, економічних та індивідуально-психологічних. Спадковий фактор, фізичне здоров’я, стреси, стиль та умови життя - все це впливає на нього.
Відпочинок і його баланс з улюбленою роботою, стосунки, наявність близьких людей поряд, спорт, якісне харчування, "філософський" погляд на життя - це той внесок який ми можемо зробити для того, щоб фізично та емоційно почуватися краще, але іноді буває так, що цього недостатньо або не вистачає, і щось всередині нас «ламається» ми відчуваємо сум, тривогу, знесилення, байдужість, злість, розпач, тривогу.
За даними ВООЗ кожен четвертий житель планети протягом життя може мати психічний розлад. Перечитайте: кожен четвертий! З психологічними проблемами протягом життя стикаються всі люди. Тобто проблеми з психічним здоров'ям такі самі як із фізичним, але менш помітні й тому до них часто ставляться несерйозно. «Не сумуй, все ж добре», «тю, ну а що тут такого», «не лінуйся та зберись» - це лише частина «підтримуючих» слів, які люди з психічними розладами можуть почути. Насправді психічні проблеми потребують допомоги та лікування, так само як і зламана нога, хворий шлунок чи застуда.
Звертатися за допомогою - не соромно і нестрашно. І чим раніше ви зробите запис на прийом до спеціаліста - тим краще.
Що може допомогти?
Важлива правильна діагностика та розуміння ситуації, з цим вам можуть допомогти спеціалісти у сфері психічного здоров‘я: психолог, психіатр, психотерапевт. Відповідно до ситуації вам буде запропонована допомога - психологічна консультація, психотерапія, медикаментозна підтримка. Коректне визначення вашої ситуації та спосіб допомоги - половина справи.
Куди ви можете звернутися?
Головне пам'ятайте: допомога доступна і просити про неї не соромно.
Цей матеріал підготовано Національною психологічною асоціацією до дня психічного здоров‘я.
Ілюстрація Oleksandra Maior
https://www.facebook.com/npa.org.ukraine/posts/1300632833700676
Тисніть на зображення!
В Україні працює онлайн-платформа психологічної допомоги "Розкажи мені". Щоб отримати безкоштовну психологічну допомогу, треба: перейти на сайт та натиснути на кнопку "Звернутися за підтримкою", заповнити анкету, коротко описати свій запит та обрати комфортну дату для сеансу.
Цього року Всесвітній день психічного здоров'я припав на період пандемії COVID-19, що різко змінила наше повсякденне життя. Ця криза викликала перебої в наданні медичної допомоги в усьому світі й ще більше ускладнила і без того обмежений доступ до якісних і економічно доступних послуг з охорони психічного здоров'я. Тому ми зібрали для Вас наші подкасти на цю тему:
Говоримо з клінічним психологом Олегом Чабаном https://bit.ly/3diQsvs
Говоримо з психологинею Оленою Любченко https://bit.ly/2GPwCf9
Просто слухай: "Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем" https://bit.ly/3lt3bOX
Нагадуємо, в Україні працює онлайн-платформа психологічної допомоги "Розкажи мені". Щоб отримати безкоштовну психологічну допомогу, треба: перейти на сайт https://tellme.com.ua/ та натиснути на кнопку "Звернутися за підтримкою", заповнити анкету, коротко описати свій запит та обрати комфортну дату для сеансу.
Також, безкоштовну психологічну допомогу можна отримати:
Джерело: (https://www.facebook.com/Ukrinform/photos/a.259306760777976/4550441771664432)
З 21 квітня 2020 року Національна дитяча "гаряча лінія" додатково запустила ще один канал консультування – чат у Telegram. Знайти його можна зайшовши в додаток та ввівши у пошуку @CHL116111.
Інформацію взято з fb-сторінки Національна дитяча "гаряча лінія"(https://www.facebook.com/childhotline.ukraine/photos/a.262018927286975/1575957485893106/?type=3&theater)
Правила Інтернет-безпеки та Інтернет-етики для дітей і підлітків:
Джерело: http://www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=88
Де шукати порятунок? Це питання, з яким живуть жертви домашнього насильства.
Головне - перестати мовчати, вам є куди звернутися!
Ось перелік служб, які нададуть ефективну допомогу ⬇️
Крім того, ви можете написати у чат-бот #ДійПротиНасильства 👉 https://t.me/police_helpbot
Катерина Павліченко Національна поліція України
Інформацію взято з fb-сторінки МВС України (https://www.facebook.com/mvs.gov.ua/photos/a.228149330605099/2935730209846984/?type=3&theater)
Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда- Україна»:
0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного)
Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів.
Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.
Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога):
116-123 (цілолобово та безкоштовно з мобільних телефонів),
0-800-500-225 та 116-111
Можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.
Уповноважений Президента з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:
(044) 255-64-50
Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги:
0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
Можна отримати такі послуги:
За потреби, зв'яжіться з нами, відправивши форму:
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com